Домашното насилие в еднополови връзки съществува
- 15.02
- време за четене: 1 мин.

В еднополовите двойки също може да има домашно насилие. Европейският съюз признава това с нова директива, според която когато насилието е свързано едновременно с пол и сексуална ориентация, държавата трябва да отчете повишения риск.
България има срок да въведе тези правила до 2027 г. За да ни помогнете да съдействаме за една по-безопасна и справедлива за ЛГБТИ жените система, можете да участвате в проучването ни тук: https://forms.gle/YMLxycy6HJK2sAiu9, както и да се включите във фокус групите ни:
Дата:
15.03. (11:00–14:00 ч.)
Ако сте ЛГБТИ жена, преживяла домашно насилие, и желаете да участвате:
запишете се тук: https://forms.gle/6o8DKLQNHTuA7a4x5 или ни пишете на info@deystvie.org
Фокус групите ще се фасилитират от професионалисти по темата за домашното насилие и с внимание и уважение към джендър идентичности и преживявания на участниците. На тях ще присъства и експерт психолог. Групите ще са затворени само за записалите се и ще бъдат проведени в защитена среда.
Тази инициатива се финансира от EuroCentralAsian Lesbian* Community и от Европейския съюз. Съдържанието му е изцяло отговорност на организация ЛГБТИ Действие като изпълнител на проекта и не отразява непременно възгледите на EuroCentralAsian Lesbian* Community или на Европейския съюз.

